konec (1:0, 4:0, 0:0)

13.01.2018, 17:00 • Zimní stadion Šumperk • 36. kolo • Kateřina Glogarová

Tipsport: 1.25 6.5 6.36 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mne pro dnešek vše, já se s vámi loučím a přeji vám krásný zbytek sobotního večera. (19:17:19)
Ve třetí třetině si Šumperk své vedení už pohlídal, Kopřivnici nedovolil ani jednou skórovat, Vlastimil Lakosil si tak připisuje čisté konto. Šumperk si do tabulky připisuje tři body a nadále se tak bude snažit nahánět na druhém místě Hodonín, na který nyní ztrácí sedm bodů.

59:49

Zakázané uvolnění Draků, hra se ještě stěhuje před Vlastimila Lakosila.

59:38

Z ostrého úhlu prověřil pozornost Vlastimila Lakosila Miroslav Marek. Domácí gólman drží puk pod svými betony.

58:05

Vlastimil Lakosil vyráží kotouč do ochranné sítě po střele jednoho z hostujících hráčů.

55:01

Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Sedlák – 2 min., podražení).

54:40

Michal Krutil dostává dvě plus dvě minuty za hrubost plus osobní trest do konce utkání. Matěj Bažant dostává dvě minuty za hrubost plus osobní trest do konce utkání.

54:40

Na ledě se nám strhl pěstní souboj mezi Matějem Bažantem a Michalem Krutilem. Poté jsme byli ještě svědky několika menším potyček. Uvidíme tedy jak rozhodčí budou vylučovat.

54:16

Stříž pálil z modré, Lakosil měl zakrytý výhled, puk ale mířil mimo tři tyče.

53:20

Králík zpětnou přihrávkou poslal kotouč na Kovaříka, jeho střelu vyrazil Hromada před sebe a následně tak ještě musel čelit dorážce z hole Vymazala.

52:10

Sedlákovi nevyšla klička, následně byl odstaven od puku. Kopřivnice zakládá útočnou akci.

50:54

Mach nabil puk Červenkovi, tomu střela nesedla a skončila vysoko nad brankou Vlastimila Lakosila.

50:09

Po buly se puk dostal na modrou ke Šťávovi, jeho střela z první skončila na betonech Hromady.

49:52

Merenda nahodil kotouč na Lakosila, ten ho rychle rozehrává na hole svých spoluhráčů.

48:35

Miroslav Marek nahodil kotouč do útočného pásma, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

47:16

Šťáva krásnou přihrávkou našel Michala Vymazala, ten se dostal do dobré šance, jeho pokus však lapil Petr Hromada do své výstroje.

46:47

Ostřanský v šanci jeden na jednoho, jeho pokus pak srazil do rohu kluziště Heinzl.

45:45

Králík nepřesně přihrával na modrou Schejbalovi, jeho přihrávku vystihl Adam Kofroň, domácí se teď rychle musí vracet před svou bránu.

44:02

Další tyč ! Tu tentokrát trefuje René Bartošák, domácí teď měli velké štěstí.

43:59

Po střele Adama Kofroně zazněla horní tyč Lakosilovy brány.

43:54

Šťávovi nevyšla klička ve středním pásmu, k puku se tak dostávají hosté.

43:03

Lehečka nabil puk na modrou Ďuráčovi, jeho střelu vyráží Hromada svými betony.

42:05

Králíkův pokus mířil vedle pravé tyče Hromadovy brány.

41:44

Fojtík na ledě, hosté jsou kompletní.

41:07

Kopřivnice znovu posílá kotouč do bezpečí a odjíždí střídat.

40:15

Kopřivnice vyhazuje kotouč za Lakosilovu bránu, Šumperk ještě dohrává přesilovou hru z druhé třetiny.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:40.
Druhá třetina už byla v režii domácího mužstva. V dvacáté osmé minutě poslal Šumperk do dvoubrankového vedení Michal Vymazal. O tři minuty později se mohli domácí hráči radovat v zápase potřetí, puk za záda Petra Hromady dostal podruhé v zápase Michal Vymazal. Na 4:0 zvyšoval Radek Fischer, který také zaznamenal již druhou branku v utkání. Na konečných 5:0 zatím upravil stav utkání Jakub Schejbal, který dokázal využít přesilovou hru poté, co byl do konce zápasu vyloučen Patrik Gola za bodnutí špičkou hole.

40:00

39:53

V posledních pár vteřinách se ke střele z modré dostal Tomáš Sedlák, jeho pokus mířil těsně vedle levé tyče.

38:32

Po střele jednoho z domácích hráčů zazněla na stadionu tyč.

37:32

37:32 SCHEJBAL - 5:0

37:32

Draci právě vstřelili branku!
Šumperk rychle využívá svou přesilovou hru. Michal Vymazal poslal kotouč na JAKUBA SCHEJBALA, ten si sním najel mezi kruhy a poté přesnou střelou k pravé tyči dokázal překonat Petra Hromadu. Asistence: Michal Vymazal.

36:44

Patrik Gola dostává pětiminutový trest plus trest do konce utkání za bodnutí špičkou hole. Pětiminutový trest za něj odpyká Tomáš Fojtík. Patrik Gola se po vyloučení ihned dojel omluvit na domácí střídačku a poté zamířil rovnou do kabin.

35:31

Michal Vymazal byl moc rychlí při přechodu přes modrou čáru, Lubomír Kovařík se totiž s kotoučem nacházel ještě ve středním pásmu a rozhodčí tak musí odpískat ofsajd.

34:02

34:02 FISCHER - 4:0

34:02

Matěj Bažant objel bránu a následně zakončoval, jeho střela se gólu ještě neujala, k odraženému puku se ale dostal RADEK FISCHER, který tak střílí svou druhou branku v utkání. Asistence: Matěj Bažant.

33:11

Lubomír Kovařík nedokázal uspět mezi dvěma hráči Kopřivnice, ti se nyní vydávají směrem k Lakosilově bráně.

32:11

Útočnou akci Šumperka zastavuje odpískaný ofsajd.

30:31

30:31 VYMAZAL - 3:0

30:31

Petru Hromadovi vypadl kotouč z výstroje po střele Králíka, MICHAL VYMAZAL, byl pozorný všiml si volného puku, který pak bez potíží dokázal dopravit do brány. Asistence: Lukáš Králík, Lubomír Kovařík.

27:19

Petru Hromadovi se nelíbilo že rozhodčí uznal bránu a tak si to jel s ním velmi ostře vyříkat. Rozhodčí si jeho slova nenechal líbit a udělil mu desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Trest odpyká Adam Kofroň.

27:19

27:19 VYMAZAL - 2:0

27:19

Jeden z hostujících hráčů natlačil Lubomíra Kovaříka na Petra Hromadu, který se v té chvíli ocitl mimo tři tyče, k puku se pak mezi kruhy dostal nikým nehlídaný MICHAL VYMAZAL, kterému nedělalo problém trefit prázdnou bránu Kopřivnice. Asistence: Lukáš Králík, Lubomír Kovařík.

26:30

Marek Bail na ledě, Kopřivnice už hraje ve čtyřech.

26:23

Gewieseho střela končí na hrudi Hromady.

26:02

Šumperk si zahraje půl minuty přesilovku pět na tři. Kopřivnice hrála v šesti, trest za příliš mnoho hráčů na ledě si jede odpykat Michal Vyčesaný.

25:35

Nyní se ke střele dostal Vachutka, Hromada jeho pokus drží ve své výstroji.

25:24

Z modré tvrdě pálil Sedlák, jeho pokus skončil vedle levé tyče Hromady.

25:03

Drakům nevyšel přechod přes modrou čáru, píská se ofsajd.

24:50

Kovařík se dostal do dobré šance, jeho bekhendové zakončení vyrazil Hromada betony.

24:34

Kopřivnice se v oslabení dostala do šance dva na jednoho, střela Jakuba Macha pak mířila nad Lakosilovu svatyni.

23:58

Půhoný pálil z ostrého úhlu, Hromada vyráží puk betony.

23:30

Sedlák poslal přihrávku napříč pásmem na Půhoného, ten však nedokázal kotouč ideálně zpracovat.

22:45

Šumperk kombinuje v útočném pásmu...

22:29

Marek Bail (KOP) dostává dvě plus dvě minuty za vysokou hůl za faul na Jakuba Lehečku. Šumperk si tak zahraje první přesilovou hru v zápase.

21:44

Nepřesná rozehrávka Šumperka, píská se zakázané uvolnění.

21:09

Petr Gewiese si sjel s pukem k pravému kruhu, aby následnou tvrdou střelou trefil dobře postaveného Petra Hromadu.

20:54

Střela Vladimíra Cinka orazítkovala betony Petra Hromady.

20:10

Úvodní buly v druhé třetině dokázala vybojovat Kopřivnice, tak s pukem ihned zajíždí do útočného pásma.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:47.
Je za námi první třetina utkání která vyzněla lépe pro domácí Draky, kteří se dokázali ujmout vedení v jedenácté minutě po trefě Radka Fischera. Na obou stranách jsme pak mohli vidět řadu nepřesností, ale i tak si oba celky vytvořily pár nebezpečných šancí. Vlastimil Lakosil i Petr Hromada pak ale v bráně předvádí jisté zákroky a i proto jsme byli svědky zatím jediné branky.

20:00

19:58

Kovařík poslal kotouč před bránou na Vymazala, tomu na poslední chvíli vypíchl kotouč z hole jeden z hostujících hráčů.

19:18

Bartošákova tvrdá střela z prostoru od pravého kruhu mířila vysoko nad.

18:40

Ďurkáč střílel z modré jeho pokus vedl těsně vedle pravé tyče.

17:15

Vachutka dokázal obejít tři hráče Kopřivnice, před bránou se pak snažil Hromadu překonat bekhendovou střelou, hostující gólman byl ale pozorný a puk dokázal schovat pod své betony.

16:12

Šumperk se dostal k několika střelám, ani jedna však nemířila do prostou mezi tři tyče.

15:31

Králík se snažil dostat puk mezi kruhy na Schejbala, jeho přihrávku však vystihl jeden z hostujících hráčů, kteří nyní zakládají útočnou akci.

14:40

Šumperk si dokázal v útočném pásmu vytvořit tlak, Adam Červenka pak celou hru uklidnil vyhozením kotouče na zakázané uvolnění.

14:05

Z modré střílel Jakub Řezáč, jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

13:47

Petr Hromada se snažil rozehrát puk za bránou, po střelu pak ale přišel o helmu a rozhodčí tak přerušil hru.

13:11

Kopřivnice se teď dokázala chvíli usadit v útočném pásmu, ke střele ji však domácí tým nepustil.

11:45

Králík si dokázal obhodit Mrowiece, jeho zakončení pak skončilo těsně vedle levé tyče Hromady.

11:13

Marek Pěnčík projel s pukem až do útočného pásma, následně z modré vyslal na Lakosila tvrdou střelu, kterou domácí gólman schoval do své výstroje.

10:54

10:54 FISCHER - 1:0

10:54

Šumperk se ujímá vedení. Jakub Lehečka dokázal vyhrát buly na RADKA FISCHERA, který střelou z první dokázal rozvlnit síť za zády Petra Hromady. Asistence: Jakub Lehečka.

10:49

Ďurkáč dostal kotouč na modrou, Hromada měl proti jeho střele zakrytý výhled, ale i tak dokázal puk vyrazit betony.

10:27

Kopřivnice posílá kotouč na zakázané uvolnění.

10:21

Hromada si připisuje úspěšný zákrok lapačkou po střele jednoho z domácích hráčů.

10:04

Schejbal v dobré pozici přestřeluje bránu.

09:39

Sedlák si s pukem hledal dobrou střeleckou pozici, jeho následný pokus byl pak sražen až nad ochrannou síť. Vhazovat se bude před Hromadou.

08:47

Hrubý objel domácí bránu a snažil se zakončovat, v tom mu však zamezil Sedlák, který do jeho pokusu vložil včas svou hůl.

07:57

Další nepřesná přihrávka Draků, opět se píská zakázané uvolnění, i když tentokrát se to nelíbilo Lukáši Králíkovi, který se rozhodčímu snažil vysvětlit že kotouč tečoval.

07:39

Gewiese neměl komu přihrávat a tak poslal kotouč obloučkem až na zakázané uvolnění.

06:58

Půhoný chtěl přenechat kotouč ke střele Vachutkovi, oba hráči si však ale nerozuměli a k puku se tak dostali hosté.

05:58

Nepřesná rozehrávka Sedláka na Ostřanského, píská se zakázané uvolnění.

05:14

Po jednom ze souboji byla posunuta hostující brána, hra je tak přerušena.

05:05

Králík dokázal obejít hostující obranu, jeho následná střela pak ale mezi tři tyče nemířila.

04:29

Tomášek se snažil projít mezi třemi Šumperskými hráči, to se mu ovšem nepovedlo a nyní se do útoku vydávají domácí.

03:40

03:36

Sedlák odvezl puk do útočného pásma, Draci oslabení zvládnou bez větších problémů.

03:10

Adam Kofroň si s pukem najel mezi kruhy, jeho následná střela tahem pak skončila nad bránou Lakosila.

02:25

Kopřivnici se nepovedl přechod přes modrou, Draci znovu vyhazují.

02:08

Šumperk se osvobozuje vyhozením kotouče přes všechny čáry.

01:40

Máme tu prvního vyloučeného hráče v utkání. Dvě minuty za hákování si jede odpykat Jakub Schejbal (SUM).

01:31

Schejbal nepřesně rozehrával na Kovaříka, k puku se tak dostávají hosté.

00:53

Nahození Marka Baila ze středního pásma si ponechal Lakosil ve své lapačce.

00:01

Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali domácí hráči.

00:01

Hráči obou mužstev jsou již na ledě, utkání za malou chvíli začne.

Draci Šumperk: Lakosil (Svoboda), Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, Sedlák – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Muller, Králík, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský

HC TATRA Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Heinzl, Stříž, MArek, Mrowiec, Krutil, Bail, Fojtík, Merenda – Červenka, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Mach, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola

HC Tatra Kopřivnice
Kopřivnice se v tabulce nachází na šesté pozici, na páté Valašské Meziříčí jim chybí šest bodů.
Svěřenci Jaroslava Kofroně vyhráli poslední tři utkání v řadě. Nejdříve doma porazili Valašské Meziříčí těsným výsledkem 3:2, následovala výhra v samostatných nájezdech na ledě Nového Jičína. Třetí výhru v řadě pak Kopřivničtí hráči dovršili na ledě Opavy, kterou udolali poměrem 5:2.
Dokáže dnes Kopřivnice obrat Draky podruhé na jejich ledě? Nebo Šumperk potvrdí svou formu na domácích kluzištích a pošle Kopřivnici domů bez bodů?
Draci Šumperk
Draci v druholigové tabulce obklopují třetí místo, na druhý Hodonín pak ztrácí sedm bodů.
Šumperským hokejistům se na venkovních kluzištích dlouhodobě nedaří a toto pravidlo se opět potvrdilo ve středu, kdy zajížděli na led Nového Jičína. Tam sice ze začátku utkání měli převahu, nakonec však ale padli 3:2. Toto utkání bylo také posledním pro Pavla Hulvu, který jako kouč na střídačce Draků skončil kvůli neuspokojivým výsledkům a neplnění výkonnostních cílů klubu. Na domácím ledě ale Šumperk body moc nerozdává, v této sezóně se to zatím povedlo pouze Porubě a také dnešnímu soupeři Kopřivnici.
Dobrý den, vítáme Vás u on-line přenosu z 36. kola druhé ligy skupiny Východ. Dnes se proti sobě střetnou týmy Draci Šumperk a HC Tatra Kopřivnice. Úvodní buly bude vhozeno v 17:00.

5:0

Branky a nahrávky: 11. Fischer (Lehečka), 28. Vymazal (Králík, Kovařík), 31. Vymazal (Králík, Kovařík), 35. Fischer (Bažant), 38. Schejbal (Vymazal)

DRACI PARS ŠUMPERK: Lakosil (Svoboda), Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, Sedlák – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Muller, Králík, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský

HC ISMM Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Heinzl, Stříž, MArek, Mrowiec, Krutil, Bail, Fojtík, Merenda – Červenka, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Mach, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola

Rozhodčí: Maršálek – Novotný, Šimčík

01:40 SUM 2 Schejbal, hákování
10:54 SUM 1:0 Fischer (Lehečka)
22:29 KOP 2+2 Bail, vysoká hůl+vysoká hůl
26:02 KOP 2 Vyčesaný, příliš mnoho hráčů
27:19 SUM 2:0 Vymazal (Králík, Kovařík)