Vhazování (%): 56 – 44
Hity: 17 – 21
Přesilová hra: 1/4 – 0/3
Trestné minuty: 8 – 21
Utkání mezi Lightning a Kings nabídlo velmi pěknou podívanou! Z vítězství 4:3 se nakonec radují domácí. Ti do zápasu vstoupili na výbornou, když již na začátku 2. minuty vedli zásluhou kapitána Stevena Stamkose 1:0. V 6. minutě však hosté srovnali – prosadil se Jonny Brodzinski. Stamkos vymyslel také druhý gól Bolts, který vstřelil po návratu z trestné lavice Alex Killorn. Druhou třetinu ovládli hokejisté Tampy. Vstřelili v ní dvě branky a odskočili tak do vedení 4:1! Ve 24. minutě skóroval Cedric Paquette, ve 35. minutě poté při přesilovce Nikita Kučerov. Kings však zápas ještě zdramatizovali. Na 2:4 z jejich pohledu nejprve snížil Kyle Clifford, šest minut před koncem následně skóroval Christian Folin. Lightning si však již výhru vzít nenechali.
Klíčem k jejich výhře byl opět a znovu Andrej Vasilevskij. Ruský brankář pochytal celkem 44 střel soupeře a hned několikrát v zápase své spoluhráče podržel!

59:59

Kopitar vyhrál vhazování na Doughtyho, jeho střelu z první ještě musel Vasilevskij vyrazit pravým betonem!

59:59

Buly po levici Andreje Vasilevského.

59:59

Šest desetin před koncem se píská zakázané uvolnění Tampy Bay!

59:52

Doughtyho střela od modré zblokována Stamkosem.

59:20

Domácí vyhazují tak, aby to nebylo zakázané uvolnění. Hokejisté Los Angeles se tak musejí vracet.

4:3

Branky a nahrávky: 2. Stamkos (Gourde, T. Johnson), 10. Killorn (Stamkos, Coburn), 24. Paquette (Callahan), 35. Kučerov (Hedman) – 6. Brodzinski (Andreoff, N. Shore), 44. Clifford (Kopitar, Forbort), 54. Folin (Andreoff, N. Shore)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman, Strålman, Sergačjov, Girardi, Coburn (A), Šustr – Gourde, Stamkos (C), T. Johnson – Killorn, B. Point, Kučerov – Conacher, Naměstnikov, Erne – Kunitz, Paquette, Callahan (A).

Los Angeles Kings: Kuemper (24. Quick) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, LaDue, Martinez, Folin – Iafallo, Kopitar (C), Toffoli – Pearson, Kempe, D. Brown (A) – Clifford, T. Mitchell, Gáborík – Andreoff, N. Shore, Brodzinski.

Rozhodčí: Jean Hebert, Francis Charron – Derek Nansen, Tony Sericolo

Diváci: 19 092

01:05 TBL 1:0 Stamkos (Gourde, T. Johnson)
05:02 LAK 1:1 Brodzinski (Andreoff, N. Shore)
07:38 TBL 2 Killorn, nedovolené bránění
09:45 TBL 2:1 Killorn (Stamkos, Coburn)