Michael Frolík (CGY) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:04
David Rittich (CGY) 60 minut, 35 zákroků, 4 góly, 89,7 % (03:56:35)
Střely na branku – 40:30 (11:13, 16:8, 13:9)
Zblokované střely – 9:10
Vyhraná vhazování – 31:29
Trestné minuty – 10:8
Hity – 29:37
Hokejisté Bostonu poráží Calgary 5:2 především díky skvěle sehrané třetí třetině. Do ní se totiž nastupovalo za stavu 2:2, ale úřadovat začal Patrice Bergeron. Ten v čase 41:15 zužitkoval po pasu Kruga přesilovou hru a v 50. minutě pak tečoval střelu Marchanda. Poslední slovo si vzal při hostující power-play kapitán Zdeno Chára, jenž trefil přes celé hřiště prázdnou branku soupeře. Bruins tak opět navázali na svou skvělou formu z poslední doby.

59:45

Fanoušci už povstali a aplaudují Bruins za dnešní výkon.

59:01

Ohlášena poslední minuta třetí třetiny a můžeme rovnou konstatovat, že i celého utkání.

58:53

Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.

58:30

Ještě velká šance Calgary! Travis Hamonic předložil puk mezi kruhy Matthewovi Tkachukovi, ale ten trefil jen Raska!

57:33

Hosté se ještě snaží, ale narážejí na dobře organizovanou obranu soupeře. V tomto případě na Brandona Carla.

56:44

Vypadá to, že o osudu zápasu je rozhodnuto. Flames by už pomohly jen slepené góly.

56:14

56:14 Zdeno CHÁRA - 5:2

56:14

Bruins právě vstřelili branku!
Hosté to zkusili s prázdnou brankou, ale ZDENO CHÁRA je za to okamžitě trestá! Kapitán Bruins se krásně trefil přes celé hriště. Bez asistence.

55:48

Domácí sice nedokázali vyhodit, ale na střele Garnetta Hathawaye si smlsla lapačka Tuukky Raska. Poslední reklamní brejk.

55:09

Necelých pět minut do konce třetí části, Flames pomalu dochází čas.

54:39

Zakázané uvolnění Calgary.

53:55

Monahan natlačil puk k tyčce na Matthewa Tkachuka, ale Rask tam byl připravený!

53:24

Staňte se fanoušky NHL.cz!

5:2

Branky a nahrávky: 1. Riley Nash (Backes, Grzelcyk), 37. Riley Nash (Schaller, McAvoy), 42. Bergeron (Krug), 50. Bergeron (Marchand, Backes), 57. Chára – 3. S. Bennett (Hathaway), 10. J. Gaudreau (Stajan, Giordano)

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, McQuaid, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Spooner, Krejčí (A), DeBrusk – Backes, Riley Nash, Heinen – Acciari, Kuraly, Schaller.

Calgary Flames: Rittich (Gillies) – D. Hamilton, Giordano (C), Hamonic, Brodie, Stone, Kulak – Ferland, Monahan (A), J. Gaudreau – Frolík, Backlund (A), Tkachuk – Hathaway, Jankowski, S. Bennett – Lazar, Stajan, Lomberg.

Rozhodčí: Nicholson, O'Rourke – Driscoll, Smith

Diváci: 17565

00:28 BOS 1:0 Riley Nash (Backes, Grzelcyk)
02:03 CGY 1:1 S. Bennett (Hathaway)
05:48 BOS 2 Kuraly, krosček
09:12 CGY 1:2 J. Gaudreau (Stajan, Giordano)