1:4

konec (1:2)

15.02.2018, 21:05 • Telia Parken, Kodaň • 1/16 finále • Karel Jedlička

Tipsport: 6.18 3.87 1.61 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Vítěz Evropské ligy z let 2010 a 2012 tedy vykročil bez zaváhání za postupem do osmifinále letošního ročníku, přestože po úvodním drtivém tlaku nečekaně jako první inkasoval.
Domácí se z vedení radovali pouze šest minut, hostům se povedlo do přestávky otočit skóre a ve druhém na horšícím se trávníku přidat další dvě branky. Dánský mistr s Michaelem Lüftnerem a Jánem Gregušem v sestavě stačil jen trefit tyč a domácí porážka 1:4 dělá z odvety, hrané 22. února, už téměř formalitu.
Ode mě je to pro dnešní večer vše, děkuji za pozornost a dobrou noc, ať už v posteli, nebo zde při sledování reportáží ze zimních olympijských her! (22:58:20)

90+3

90+3

Kodaň ještě zahrozila, když se Kvistovy zblokované střely zmocnil Sotiriou a zblízka těsně překopl madridskou bránu. To byla ale labutí píseň dánského mistra, rozhodčí zřejmě ihned po odkopu od brány zápas ukončí.

90+2

Tak ještě v posledních vteřinách jeden roh pro domácí.

90+1

Partey přihrával do uličky Vitolovi, nová posila Atlética z FC Sevilla stála v těsném ofsajdu.

90+1

Dnešní utkání sleduje 34.912 diváků a ti uvidí ještě dvě minuty, o které zápas nastaví Alexej Kulbakov.

90

Na začátku poslední minuty řádné hrací doby dostala ještě příležitost přímého kopu Kodaň, po sérii hlaviček, do níž se zapojil jako poslední domácí Lüftner, si ale pro míč došel bezpečně španělský brankář.

88

Moyà vyskočil na centrovaný míč a vyboxoval ho před naskakujícím Sotiriouem. Tomu byl nadto pískán útočný faul.

87

Ferreira-Carrasco ještě vyzkoušel Olsena střelou doprostřed brány.

85

Sněžení stále houstne, dnešní zápas mohl být klidně zařazen do programu zimní olympiády...

83

Takhle blízko gólu ještě Kodaň po přestávce nebyla. Hlavičku Andriji Pavloviće po rohovém kopu zastavila tyč madridské brány!

82

Před napřahujícím Santanderem odvracejí hosté v posledním okamžiku na roh.

80

Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Koke, přichází .

78

Střídající Pavlović napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, která přinutila Moyu k prvnímu skutečně ostrému zákroku.

77

Atlético právě vstřelilo branku!
Obrovské chyby ve vlastním pokutovém území se dopustil Ankersen, který nalil Parteymu. Ghanský záložník přistrčil míč před VITOLA MACHÍNA PÉREZE, který pohotovou střelou překonává Olsena. Ani dánský brankář neměl úplně čisté svědomí, toto se dalo chytat.
Asistence: Thomas Partey.

76

Nic z toho nebylo, míč uvíznul v závaru a Atlético se posléze osvobodilo.

76

Hostující kapitán Godín trefil do obličeje Santandera, je tu zajímavá standardka pro Kodaň.

73

Dvojnásobné střídání připravil kouč FC Kodaň: ze hřiště odcházejí Viktor Fischer a Robert Skov, nastupují Andrija Pavlović a Pierre Bengtsson.

1:4

konec (1:2)

Branky: 15. Fischer (P. Ankersen) – 21. Saúl Ñíguez (Griezmann), 37. Gameiro (Lucas Hernández), 71. Griezmann (Ferreira-Carrasco), 77. Vitolo (Partey)

Karty:   23. Skov (KOD) – 44. Á. Correa (ATM)

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 5:6. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 13:10.

FC Kodaň: Olsen – P. Ankersen, Vavro, Lüftner, Boilesen – Skov (73. Bengtsson), Greguš, Kvist (C), Falk (62. Santander) – Fischer (73. Pavlović), Sotiriou.
Náhradníci: Andersen – Bengtsson, U. Matić, Santander, Roerslev, Thomsen, Pavlović.

Atlético Madrid: Moyà – Juanfran, Godín (C), J. Giménez, Lucas Hernández – Á. Correa (59. Ferreira-Carrasco), Partey, Saúl Ñíguez, Koke (80. Gabi) – Gameiro (70. Vitolo), Griezmann.
Náhradníci: Werner – Luís, Ferreira-Carrasco, Gabi, Vrsaljko, F. Torres, Vitolo.

Rozhodčí: Kulbakov – Žuk, Masljanko (BLR)