Slovensko – Bělorusko 3:4 (kon.)
konec
Slovensko
3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
Bělorusko
sk Čtvrtek 15.02.2018, 17:00Turnaj Vladimíra Dzurilly
Partner:
   
  Najlepším hráčom na našej strane sa stal Oliver Okuliar.
  Na druhej strane je zasa najlepším hráčom, prekvapujúco, Mikita Talapila. (19:12:40)
   
  Bielorusko zdolalo obhajcu turnaja v pomere 4:3. V zápase sme zrejme boli o malý kúsok lepší, avšak v kľúčových momentoch nám chýbalo väčšie šťastie. Na tomto turnaji teda nezačíname najlepšie, ale určite máme na čom stavať, pretože predvedená hra spĺňala vysoké kritériá. Ja sa s vami lúčim, dovidenia.
   
  Koniec zápasu.
   
  59:40
  Ofsajd sa píska aj na druhej strane. Naši hráči už moc času nemajú, takže by mali zvládnuť buly pred útočným pásmom.
   
  59:16
  Toto snáď nie je možné, čo predviedli Bielorusi. Je to doslova až na smiech. Hráč išiel s pukom do prázdnej brány, avšak zakončenie mu prekazil spoluhráč, ktorý sa nachytal do ofsajdu. Toto určite ešte hokejový svet ani nevidel.
   
  58:46
  Slovensko mohlo vyrovnať! Po vyhratom buly sme sa dostali do zakončenia, ktoré bolo gólové. Zakončoval zrejme Maxim Čajkovič, ktorý strelou z ľavej strany opečiatkoval tyč!
   
  58:31
  Slovensko skúsi hru bez brankára ihneď po vypršaní oddychového času.
   
  58:31
  Oddychový čas domácich.
   
  58:16
  Čo sme teraz nedali! Naši pekne zakombinovali pred bránou a sami neveria, čo zahodili. Michal Mrázik mal pred sebou odkrytú bránu, ale slabou strelou len poslal puk tesne vedľa tyče!
   
  57:51
  Vhadzovať sa bude v našom obrannom pásme. Bielorusko nás dotlačilo až k chybe, ktorá prišla. Previnili sme sa zakázaným uvoľnením.
   
  57:03
  Oliver Okuliar neskoro zareagoval. Jeden z jeho spoluhráčov mu adresoval fantastickú prihrávku pred bránu, avšak náš center nedokázal puk sklepnúť do brány.
   
  56:44
  Slováci len jednoducho nahodili puk do útočného pásma. Tam však nikto z našich nekorčuľoval, takže sme sa znovu laxne pripravili o puk.
   
  55:56
  Ďalšia nepresná strela. Bielorusko sa týmito našimi chybami dostáva zadarmo k puku, čo s pribúdajúcim časom určite nehrá domácemu výberu do karát.
   
  55:17
  Zdalo sa, že po tvrdom zákroku pri mantineli si jeden z našich hráčov pôjde sadnúť na trestnú lavicu. Rozhodca však len prerušil hru pre prípadné zranenie Bielorusa.
   
  54:57
  Brankár Bieloruska si opäť nemusel pripísať ostrejší zákrok. Na puk znovu dobre videl a navyše nebol najlepšie umiestnený. Získavame však výhodu útočného pásma.
   
  54:17
  Bielorusko dalo gól! Inkasujeme gól po chybe v predbránkovom priestore. Nedokázali sme si tam lepšie pokryť hráčov, čo využil MIKITA PYSHKAILA na pohotovú dorážku. Bielorusi opäť využili svoju nátlakovú hru pri nahadzovaní pukov na bránu. Asistencia: Iladzimir Alistrau.
   
  53:45
  Vyletelka sa musel obzerať pred svojou bránou, pretože puk vyrazil len pred seba. Mal šťastie, že tam stál dobre postavený Dlugoš, ktorý puk vyhodil do stredného pásma.
   
  53:03
  Koniec zápasu už nie je tak ďaleko a my sme ešte stále nevideli gól. Oba celky sa snažia, ale je to tuhý boj.
   
  52:25
  Ferenyi vyslal ďalšiu strelu na bránu súpera, teda vedľa brány. Brankár na puk celý čas dobre videl, takže ho táto strela ohroziť nemohla.

  Patrik Žažo

  Branky a nahrávky: 17. Kováčik (Paulíny), 23. Mrázik (Okuliar), 25. Okuliar (Bučko) – 9. Koliachonok (.), 18. Kazyanin (Aksiantsiuk), 34. Salauyou (Krylovich, Aksiantsiuk), 55. Pyshkaila (Alistrau)


  Slovensko: Vyletelka (Hlavaj) – Turan, Dlugoš, Bučko, Ilenčík, Martiška, Kňažko, Zekucia, Česánek – Džugan, Kováčik, Paulíny – Čajkovič, Okuliar, Nespala – Hvizdoš, Ferenyi, Mrázik – Čederle, Hryzák, Sarvaš.
  Bělorusko: Talapila (Verameichyk) – Koliachonok, Salauyou, Kasinski, Leushunou, Barkouski, Shkrabau, Shchochyn, Miazheinikau – Masilevich, Pyshkaila, Alistrau – Kazyanin, Protas, Aksiantsiuk – Siarhiyenia, Ihnatau, Krylovich – Katsialouski, Niakrasau, Stsiapanau.