Menu

Fotbal

Evropská liga (předkola)

Tampereen Ilves – PFC Slavia Sofia

0:1

konec (0:0)

12.07.2018, 18:00 • Telia 5G-Areena, Helsinky • 1. předkolo • Ondřej Belák

Tipsport: 2.71 - 2.99 - 2.92Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je ode mne pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na počtenou! (20:06:11)
Je dobojováno. Vítězem dnešního utkání se nakonec stává tým PFC Slavia Sofia! Bulhaři si tedy odnášejí velice příznivý výsledek do domácí odvety. Tampere může toto skóre právem mrzet, zápas byl totiž zcela vyrovnaný a skončit mohl klidně obráceně. Jediným střelcem se stal Momchil Tsvetanov, který deset minut před koncem chladnokrevně zakončil samostatný únik.

90+3

Konec zápasu.

90+2

Tampere mělo k dispozici zřejmě poslední útok, ale nebylo z něj vůbec nic. Alim Moundi se totiž dostal do obležení u rohového praporku a výrazná přesila mu kulatý nesmysl čistě oddělila od kopaček.

90+1

Na střelu z obrovské dálky si trošku překvapivě troufl Yanis Karabelyov. Projektil měl razanci, což okusil bránící Tatu Miettunen, jenž ránu obětavě schytal do stehna.

90

Nad rámec základní hrací doby jsou nastaveny ještě 3 minuty! Na drama to ale nevypadá. Sofia zkušeně drží míč a finský tým vůbec neví, čím ještě zahrozit.

89

Střídání v týmu PFC Slavia Sofia: ze hřiště odchází Tsvetanov, přichází Dimitrov.

89

Nyní se navíc opět docela dlouho nebude hrát, Momchil Tsvetanov byl faulován a s exekucí standardní situace hosté zcela jistě nebudou nikterak spěchat.

87

Ale exekuce se Eeru Täminenovi ani trošku nevydařila a jeho projektil skončil na tribuně za brankou Georgiho Pekova. Slavia už je skutečně blízko k vítězství.

86

Nyní byl právě střídající Alim Moundi podkopnut přibližně pět metrů za pokutovým územím a Ilves mají k dispozici velice slibný přímý kop!

85

Milen Gamakov (PSS) po odpískání vzal míč a nesportovně se snažil domácím zabránit v rozehrávce standardní situace. Poté se dostal do sporu s Alimem Moundim (TEE) a oba jsou odměněni žlutým napomenutím.

84

Ilves se nyní pochopitelně tlačí mnohem více do útoku. Snaha je to však spíše platonická a hosté velmi dobře brání. Centr Eera Täminena lapil Petkov do rukavic.

83

Georgi Yomov hru Sofie po svém příchodu velice oživil. Nyní také dokázal vypomoci defenzivě a skvěle se vrátil, aby čistě připravil o balon Niklase Jokeläinena.

82

Domácí trenér na situaci okamžitě zareagoval a poslal do hry čerstvé síly. Nyní však je ze snahy Ilves pouze útočný faul, když na zemi zůstal ležet s hlavou v dlaních Andrea Hristov.

81

Střídání v týmu Tampereen Ilves: ze hřiště odchází Siira, přichází Moundi.
Střídání v týmu Tampereen Ilves: ze hřiště odchází Ala-Myllymäki, přichází Jokeläinen.

80

Slavia Sofia právě vstřelila branku!
Jako blesk z čistého nebe přichází povedená akce Bulharů! Galin Ivanov vedl rychlý brejk do poměrně otevřené domácí obrany. Poté skvěle přihrál do uličky nabíhajícímu MOMCHILU TSVETANOVOVI, jenž se nahnal až před brankáře a trefil se po zemi přesně k tyči! Velice důležitý gól pro Slavii.

78

Martinov ránu poměrně dlouho rozdýchával, ale už je na nohou a pomalu klopýtá za autovou čáru. Nakonec to ovšem vypadá, že ve hře bude nadále pokračovat.

76

Eero Tämminen se nerozpakoval a zkusil štěstí z velké dálky. Rána mu sedla pěkně, leč narazila do blokujícího Emila Martinova. Ten se v bolestech svíjí na trávníku a spěchají za ním zdravotníci.

75

Georgi Yomov o sobě chtěl dát vědět a po pěkné kličce centroval. Bohužel se potvrdila nízká kvalita druhého poločasu a centr přistál pouze na horní síti branky Miky Hilandera.

Tampereen Ilves – PFC Slavia Sofia

0:1

konec (0:0)

Zpět na online

Branky: 80. Tsvetanov

Karty:   85. Moundi (TEE) – 85. Gamakov (PSS)

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 9:3. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 18:15.

Tampereen Ilves: Hilander (C) – Aspergen, Tanska, Miettunen, Rannankari – Jarvinen, Thiaw, Siira, Tamminen – Ala-Myllymaki – Noubissi.
Náhradníci: Luukkanen – Haarala, Jokelainen, Kazi, Moundi, Ojala, Tomas.

PFC Slavia Sofia: Petkov (C) – Aleksandrov, Gamakov, Hristov, Velkovski – Martinov, Karabelyov, Shokolarov – Tsvetanov, Angelov, Ivanov.
Náhradníci: Stergiakis – Dimitrov, Chunchukov, Krastev, Stanislavljević, Uzunov, Yomov.

Rozhodčí: Jakubik (Polsko)

Odveta: Slavia Sofia - Tampereen Ilves 2:1