16.09.2018, 19:00 • Nassau Coliseum, New York • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.46 3.75 2.35 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jan Kovář (NYI) 0+1, 1 střela, čas na ledě 14:50 (21:33:21)
Tři hvězdy utkání:

1. Kleffer Bellows (NYI) 1+1
2. Cal Clutterbuck (NYI) 1+0
3. Sebastian Aho (NYI) 1+0
Robin Lehner a Christopher Gibson si spravedlivě rozdělili čas na ledě a společně dovedli nový tým Islanders k výhře nad Philadelphií, když oba dva udrželi v bráně Islanders čisté konto. Domácí položili základ vítězství v první třetině, když využili obě dvě přesilové hry. Jmenovitě Kleffer Bellows a Cal Clutterbuck, na jejichž góly v závěru druhé třetiny navázal parádní ranou od modré Sebastian Aho. Islanders využili dvě z přesilových her a sami úspěšně přečkali všechny čtyři oslabení. Konečný výsledek úvodního zápasu přípravy obou soupeřů. NY Islanders 3 Philadelphia Flyers 0.

59:13

Faul se nepískal za bránou Christophera Gibsona a prudká rána hostů od modré čáry byla sražena mimo.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:26

Pulock zašlápl puk v pravém rohu obranného pásma na pořádně dlouhou dobu, nakonec se ale Flyers ke kotouči dostali a na pravém křídle napřáhli ke střele, která těsně nad ledem mířila ke vzdálenější levé tyči, Christopher Gibson ji ale pravým betonem vyrazil.

57:01

Blíží se závěr zápasu a jsem zvědav, zda Flyers zkusí hru bez brankáře. Už nemají, co ztratit.

56:58

Mathew Barzal předvedl skvělý forčeking a donutil zadáky Flyers vyhodit puk na zakázané uvolnění.

56:29

Zápas nedohraje Travis Sanheim, který už se delší dobu neobjevil na ledě kvůli zranění v horní části těla. Podrobnosti klub poskytne zítra.

55:32

Jan Kovář byl podražen na pravém křídle útočného pásma, jenže rozhodčí se vylučovat nerozhodli.

55:02

Bardreau napřáhl od modré čáry k táhlé střele, kterou pozorný Gibson úspěšně podržel ve své výstroji.

54:37

Leier vypálil na levém křídle od modré čáry a Gibson puk podržel. Následuje komerční přestávka.

54:25

Pokud bychom měli dnes někoho vyzdvihnout, určitě jím je Casey Cizikas a Kleffer Bellows, který má na svém kontě dva kanadské body poté, co otevřel skóre a při posledním třetím gólu si připsal druhou asistenci.

53:30

Flyers napřáhli v levém kruhu ke tvrdé střele, kterou na přední tyči Christopher Gibson vyrazil.

52:17

Christopher Gibson u své levé tyče rychle zmrazil volný puk pod lapačkou a před jeho bránou poté vznikla menší potyčka. Vylučovat se ale během komerční přestávky nebude. Islanders stále vedou 3:0.

3:0

Branky a nahrávky: 7. Bellows (Eberle, Barzal), 16. Clutterbuck (Cizikas, Dobson), 37. Aho (Kovář, Bellows)

New York Islanders: Lehner (30. Gibson) – Leddy, Dobson, Helgeson, Pulock, Aho, Sbisa – Beauvillier, Barzal, Eberle – Martin, Cizikas (A), Clutterbuck – Bellows, Kovář, Bernier (A) – Turcotte, Gionta (A), Koivula. Hlavní trenér: Barry Trotz.

Philadelphia Flyers: Stolarz (30. Lyon) – Brennan (A), Folin (C), Hagg, Myers, Sanheim, Wilcox – Aube-Kubel, Bardreau, Frost, Konecny, Leier, Lindblom, Martel, Patrick, Rubcov, Suško, Twarynski, Vorobjev. Hlavní trenér: Dave Hakstol.

Rozhodčí: Francois StLaurent, Brandon Schrader. Čároví: James Tobias, Kory Nagy

06:36 PHI 2 Twarynski, hákování
06:55 NYI 1:0 Bellows (Eberle, Barzal)
07:40 PHI 2 Turcotte, vražení na hrazení
13:44 PHI 2 Rubcov, sekání
15:43 NYI 2:0 Clutterbuck (Cizikas, Dobson)