Finsko – Rusko 5:3 (kon.) | Česko – Švédsko 5:1 (kon.)
konec
Finsko
5:3 (1:1, 3:0, 1:2)
Rusko
Pátek 09.11.2018, 15:00 • Zimní stadion Václava Nedomanského, Hodonín • Turnaj čtyř (U20)
Předzápasové kurzy: 2.3 4.3 2.3
Partner:
  59:57 VIRTANEN - 5:3
   
  59:57
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Denisenko měl ještě jednu příležitost, avšak při další střele bez přípravy opět neseřídil mířidla. Nakonec gólový účet utkání uzavřou Suomi, Sami Moilanen totiž poslal vstříc opuštěné svatyni SAMIHO VIRTANENA, jenž puk dovezl až do cíle! Asistence: Sami Moilanen.
   
  59:27
  Denisenko dostal nabito na levý kruh, ale vystřelil těsně vedle! Poté ještě zakončoval z prostějšího kruhu další z Rusů, avšak Lehtinen se zdá být neprůstřelný.
   
  58:24
  Ale pozor! Olli Kaskinen (FIN) vyhazuje kotouč na tribunu a dostává dvě minuty, Rusové si berou oddechový čas, jehož hlavním tématem je zcela jistě odvolání gólmana.
   
  57:15
  Rusko tlačí! Grigorij Denisenko se od levého mantinelu parádně dostal blíže k ose hřiště a svižnou střelou pořádně vystrašil Lehtinena, který prokázal skvělé reflexy a použil lapačku.
  55:57 ZAJCEV - 4:3
   
  55:57
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Ještě ovšem není hotovo! Igor Usmanov dopravil puk mezi kruhy, kde se k němu dostal GLEB ZAJCEV a zblízka poslal Lehtinena do role diváka. 3:4, ještě to bude drama! Asistence: Igor Usmanov.
   
  53:25
  Vyloučení v týmu Finsko (Kupari – 2 min., držení).
   
  49:52
  Šance jako hrom také na finských hokejkách! Po skrumáži před brankou vyplaval touš přímo k Olli Kaskinenovi. Gólman už bezmocně ležel na ledě, nicméně Kaskinen zařízení trestuhodně minul.
  49:17 PODKOZLIN - 4:2
   
  49:17
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Ale nyní už se Rusové dočkávají snížení na 2:4 za svého pohledu! Ilja Morozov pěkně našel VASILIJE PODKOZLINA, který si připravil střelu a s jemným přispěním tyčky dostal puk do sítě. Asistence: Ilja Morozov.
   
  43:16
  Dělovku Igora Usmanova výborně vyrazil Lehtinen. Sborná ale zůstala v pásmu a finský brankář si poradil také s velkou šancí Kovalenka, který si sjel až do bezprostřední blízkosti!
   
  42:28
  Teemu Engberg se na pravém křídle krásně zbavil svých pronásledovatelů a troufl si na střelu z úhlu. Trefil to parádně, Miftachov se pouze ohlédl, ovšem podruhé v zápase zazvonilo břevno ruské svatyně!
   
  40:01
  Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Ustimenko, přichází Miftachov.
   
  38:58
  A na led už musejí také nosítka. Podle všeho se jedná o Nikitu Anochovskiho, kdo za střet u mantinelu zaplatil vskutku vysokou cenu. Doufejme, že to nakonec nebude tak vážné, jak se zdá!
  37:03 KLEMETTI - 4:1
   
  37:03
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Ale stejně seveřané přesilovku dokázali využít! Jeden z Rusů byl po zásahu pukem silně otřesen, Sborná tak hrála prakticky ve třech. Na konci pěkné kombinace vybídl Niklas Nordgren na pravém kruhu volného ALEKSIHO KLEMETTIHO, jenž si kotouč parádně potáhl na střed a zvyšuje na 4:1! Asistence: Niklas Nordgren, Oskari Laaksonen.
   
  35:13
  Vyloučení v týmu Rusko (Iv.Morozov – 2 min., hákování).
   
  34:59
  To byla šance! Santeri Virtanen se nádherně prokličkoval mezi kruhy, odkud vypálil nad rameno gólmana. Ke smůle Finska zachránila soupeře horní tyčka.
  33:38 NYMAN - 3:1
   
  33:38
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Ale evidentně jsem to zakřikl! Nejprve Vasilij Podkozlin ve velké šanci netrefil kotouč. O několik sekund později Rusové propadli a Anttoni Honka vyslal do úniku LINUSE NYMANA. Ten se z levé strany dostal až před Ustimenka, kterého si roztáhl a krásně mu uklidil černou gumu mezi nohy! Asistence: Anttoni Honka.
  28:22 NYMAN - 2:1
   
  28:22
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Tak to je něco, Finové se poprvé ve druhé části dostali do šance a hned udeřili! Sami Heponiemi poslal na pravé straně do šance LINUSE NYMANA, který si to namířil přímo před brankoviště a rychlou forhendovou kličkou si pochutnal na Ustimenkovi. Asistence: Sami Heponiemi.
   
  26:26
  Ani teď Sborná neskóruje! V přečíslení vybídl Nikita Antochovskij volného Nikolaje Kovalenka. Ten pálil bez přípravy, jenže kotouč poslal Lehtinenovi jen a pouze do břicha.
   
  24:41
  Velká šance Ruska! To zatím ve druhé části na ledě kraluje. Vasilij Podkozlin obdržel parádní přihrávku do mezikruží, kde měl dostatek času i na zpracování. Proti následné střele se však zaskvěl Lehtinen!
   
  19:15
  Zajímavá šance Finska! Sami Molinainen se z levé strany pěknou klikou prosmýkl až na osu hřiště. Poté z lukrativní pozice vystřelil těsně mimo vzdálenější tyčku.
  17:04 MOILANEN - 1:1
   
  17:04
  Finsko právě vstřelilo branku!
  K radosti většiny diváctva na stadionu je vyrovnáno! Po nádherné přímočaré akci hokejistů Suomi přihrál Teemu Engberg z mezikruží doprava na SAMIHO MOLINAINENA, který okamžitou ranou bez přípravy rozvlnil síť za marně se natahujícím Ustimenkem. 1:1! Asistence: Teemu Engberg.
   
  13:13
  Vyloučení v týmu Rusko (Kovalenko – 2 min., hrubost).
   
  12:56
  A velká příležitost také na druhé straně. Po střele Marčenka se před brankou strhla obrovská skrumáž, gólman už jen bezmocně ležel, ale ani teď se stav nemění!
   
  12:16
  Mohlo být vyrovnáno! Finsko zvládlo oslabení a po slalomu Kivenmäkiho, jenž si z beků udělal tréninkové kužele, stanul před Ustimenkem Valtteri Puustinen. Ten si jej roztáhl, avšak za beton už puk neposlal.
   
  09:51
  Vyloučení v týmu Finsko (Kaskinen – 2 min., nedovolené bránění).
   
  08:15
  Vyloučení v týmu Finsko (Heponiemi – 2 min., hákování).
  04:50 IV.MOROZOV - 0:1
   
  04:50
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Sborná se ve vlastním oslabení ujímá z první střely na branku vedení! Předcházela tomu velká chyba. Nyman ve skvělé pozici nelogicky ještě přihrával na modrou, kde nezvládl zpracování Ville Heinola. Kotouče se tak chopil IVAN MOROZOV, jenž ujížděl úplně sám na branku a nerozchytaného Lehtinena propálil pod lapačku. Bez asistence.
   
  04:06
  Vyloučení v týmu Rusko (Galeňuk – 2 min., podrážení).

  Ondřej Belák

  Branky a nahrávky: 18. Moilanen (Engberg), 29. Nyman (Heponiemi), 34. Nyman (Honka), 38. Klemetti (Nordgren, Laaksonen), 60. Virtanen (Moilanen) – 5. Iv.Morozov, 50. Podkozlin (Morozov), 56. Zajcev (Usmanov)


  Finsko: Lehtinen (Patrikainen) – Heinola, Laaksonen, Utunen, Honka, Kokkonen, Latvala, Kaskinen – Nyman, Kupari, Heponiemi – Nordgren, Kakko, Kivenmäki – Ylönen, Virtanen, Klemetti – Engberg, Vainionpää, Moilanen – Puustinen.
  Rusko: Ustimenko (41. Miftachov) – Pavlikov, Usmanov, Ilja Morozov, Malyšev, Chabarov, Rodionyčev, Galeňuk, Valitov – Kovalenko, Anochovskij, Denisenko – Kravcov, Ivan Morozov, Marčenko – Podkolzin, Zajcev, Dorofejev – Šalagin, Komissarov, Kizimov.

  Rozhodčí: Čech, Jeřábek – Polák, Rampír (všichni Česko)