Turnaj čtyř (U20)

Česko – Švédsko

5:1

konec (1:0, 2:0, 2:1)

09.11.2018, 18:30 • Zimní stadion Václava Nedomanského, Hodonín • Klára Petrásková

Tipsport: 4.31 5.0 1.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S pohledem na české reprezentanty do dvaceti let, kteří si po výhře 5:1 nad Švédy užívají děkovačku před domácím publikem, se s vámi dnes loučím. Příjemný večer a u dalších hokejových on-line přenosů na počtenou! (20:45:28)
Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Česko – 9 (29)
Švédsko – 9 (23)
A v tuto chvíli už je duel skutečně u konce! Češi předvedli v zápase svižný hokej a dokázali se prosadit v téměř všech herních situacích, výsledkem je pět vstřelených branek. Švédským střelcům celý zápas pořádně brnkal svými zákroky na nervy Lukáš Dostál, jenž kapituloval až v poslední minutě zápasu a byl také vyhlášen nejlepším hráčem z českého týmu. Na opačné straně se této pocty dostalo dnes střelecky aktivnímu útočníkovi Pontusovi Holmbergovi.

59:56

Do konce třetiny, a můžeme říci i zápasu, zbývají ještě čtyři vteřiny, vhazuje se před Lukášem Dostálem.

59:15

59:15 FAGEMO - 5:1

59:15

Švédsko právě vstřelilo branku!
K čistému kontu českého brankáře chybělo 45 vteřin, právě v tento okamžik ale Švédové využívají přesilovku a dávají alespoň čestný gól. SAMUEL FAGEMO se trefil z pravého kruhu dobře mířenou střelou k bližší tyči – 5:1. Zajímavostí je, že druhou nahrávku u této branky zaznamenal švédský gólman. Asistence: Tom Hedberg, Samuel Ersson.

58:51

Výborným obranným skokem vypíchl nahrávku Vojtěch Střondala a puk opět opustil české obranné pásmo.

58:27

Podruhé za sebou získali Češi ve svém obranném pásmu puk a poslali ho až na druhý konec hřiště.

57:58

Na trestnou lavici odchází za podrážení Matyáš Zelingr a Švédové si v závěru třetiny zahrají přesilovku.

57:44

Do konce třetí části zbývá ještě něco přes dvě minuty, národní tým se ale stále snaží hrát aktivně a nespoléhat jen na obranu. Ersson teď musel čelit hned dvěma střelám ze střední vzdálenosti.

56:59

Ondřej Machala cpal svou hůl na hranu brankoviště, tísněn obráncem ale spoluhráčovu nahrávku za čáru neusměrnil.

56:14

Hokejisté Tre Kronor se nedostali dál než k bočnímu mantinelu útočného pásma. Pak jim totiž puk sebrali Češi a poslali ho na druhý konec kluziště.

55:21

Riskantní nahrávka sice prošla až na Martina Huga Haše, ten ale na útočné modré neměl rychlost, a tak jen protečoval do pásma a odešel střídat.

54:39

Po tvrdém hitu skončil na ledové ploše jeden z českých hokejistů, vylučovat se ale tentokrát nebude.

54:20

Obě mužstva v klidu vystřídala, Švédové ale posléze nezvládli ideálně rozehrávku. Namazali na hůl Ondřeji Machalovi, který ihned vypálil a Ersson musel jeho střelu vytáhnout do ochranné sítě.

53:13

Olle Lycksell přiklepával z levé strany puk k bližší tyči, tam ale narazil jenom na Lukáš Dostála, jenž i na dále brnká na nervy soupeřovým střelcům.

52:15

Ve slušné švédské akci vracel puk na osu hřiště Nils Höglander, nepovedlo se mu ale najít hůl ani jednoho ze spoluhráčů.

51:36

51:36 DVOŘÁK - 5:0

5:1

Branky a nahrávky: 12. Rousek (Galvas, Machala), 28. Zelingr (Plášek), 40. Teplý (Pour, Rousek), 44. Navrátil (Dvořák), 52. Dvořák (Mikyska, Navrátil) – 60. Fagemo (Hedberg, Ersson)

Česko: Dostál (Škarek) – Zelingr, Galvas (C), Haš, Kvasnička, Gaspar, Mikyska, Müller – Jeník, Hladonik (A), Plášek – Rousek, Flynn, Machala (A) – Pour, Střondala, Teplý – Navrátil, Süss, Dvořák – Toman

Švédsko: Ersson (Eriksson Ek) – Johansson, Ginning, Westerlund, Hedberg, F. Johansson, Lundkvist, Berglund – Bemström, Olofsson, Elvenes – Sveningsson, Holmberg, Höglander – Södergran, Lycksell, Hallander – Sylvegärd, Bäck, Wernblom – Fagemo

Rozhodčí: Pražák, Pešina – Jindra, Zíka

02:45 SWE 2 Hedberg, hákování
03:20 CZE 2 Jeník, nedovolené bránění
06:24 SWE 2 Olofsson, hákování
11:59 CZE 1:0 Rousek (Galvas, Machala)
17:51 SWE 2 Berglund, držení