HC Kometa Brno – HC Slavia Praha

5:4

po s.n. (3:1) (2:0, 1:3, 1:1 - 0:0)

12.01.2019, 12:30 • DRFG arena • O pořadí v play-off • LB, Filip Krůza

Utkání končí. Brňané vítězí po nájezdech 5:4, nicméně byli blízko i k vítězství v základní hrací době. To však překazil tři sekundy před koncem gól Havrdy. (14:53:02)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Kometa Brno.
Autorem vítězné branky je JAN MLČÁK.

5. série 3:1

Michal Kunc ukončuje zápas bekhendovým zakončením mezi betony.

4. série 2:1

Robin Všetečka neúspěšně mezi betony.

Minárik nezasunul kotouč za brankáře.

3. série 2:1

Hasil odpovídá přesnou střelou k levé tyči.

3. série 2:0

Jan Mlčák s přehledem do pravého vinglu.

2. série 1:0

Petrák neuspěl zakončením mezi betony.

Primožič nastřelil horní tyč!

1. série 1:0

Altrichter to udělal hezky, nicméně minul.

Stanislav Svozil sice úplně nevymíchal brankáře, ale i tak jej prostřelil.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:50

V závěru prodloužení se již nic nestane, uvidíme tak nájezdy.

62:19

62:16

Skvělý zákrok Němečka, který betonem zastavil střelu do odkryté brány!

61:42

Lukáš Křenek se rozjel proti Rachůnkovi, jenže jej trefil jen do betonu!

61:42

Kuriózní situace! Nájezd pro Slavii, která hraje v oslabení pět na tři. Radek Kučeřík zahákoval soupeře v úniku.

60:19

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (hráčská lavice – 2 min., nesportovní chování).
Navíc vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Všetečka – 2 min, hrubost).

60:01

60:00

59:57

Slavia právě vstřelila branku!
Hosté těsně před třetí sirénou srovnávají! Robin Všetečka se prosmýkl do útočného pásma, našel volného MAXIMA HAVRDU, který z první poslal kotouč do odkryté části brány. Asistence: Robin Všetečka.

59:32

Hosté v šesti hráčích!

58:56

Minutu a čtyři sekundy před koncem základní hrací doby se bude vhazovat před hostující bránou. Slávisté si také berou oddechový čas.

58:19

Poté, co jeden z hráčů Slavie posunul domácí bránu, se bude vhazovat ve středním pásmu.

57:45

Malého střela Němečkovi sice vypadla, nicméně hostující gólman byl u puku i tak jako první.

57:26

Rachůnek přerušuje hru schováním puku do své lapačky.

56:32

Kometa právě vstřelila branku!
Domácí jsou ve třetí třetině lepším týmem a také se dostávají do vedení. Erik Meluzín našel u druhé tyče PETRA KREJČÍHO, který sice první střelou ještě neuspěl, nicméně dorážkami již kotouč za Němečka propasírovat dokázal. Asistence: Erik Meluzín, Michal Kunc.

55:04

54:50

Kometa se osvobozuje a toto oslabení přežije bez úhony.

54:02

Puk se po střele Robina Všetečky odrazil od horní tyče do ochranné sítě.

53:21

Další povedený zákrok Němečka, tentokrát proti šanci Popelky v oslabení.

53:04

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Krejčí – 2 min., vysoká hůl).

52:32

51:52

Hokejisté Slavie se osvobozují.

50:45

Další Kowalczykova střela, tentokrát ji hostující brankář udržel někde ve své výstroji.

50:32

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Altrichter – 2 min., držení).

50:18

Zakázané uvolnění hostujícího celku.

50:03

Nahození Kowalczyka od modré čáry chytil Němeček na svou hruď.

48:32

Erik Meluzín zkusil štěstí z úhlu z levé strany, jenže bránu přestřelil.

47:42

Všetečka se mohl dostat do úniku, jenže kotouč mu přeskočil hůl a skončil za bránou Komety.

46:54

Hokejisté Komety se drží v tlaku a hosté vyhazují jen na zakázané uvolnění.

45:44

Brňané nejspíš dotlačili kotouč za Němečka, nicméně rozhodčí gól neuznali. Pravděpodobně pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

45:17

Střelu Michala Kunce ze samostatného úniku zastavil Němeček vyrážečkou.

44:34

Kadlic obdržel přihrávku na úročnou modrou, jenže musel puk zpracovávat zády k brance, takže ztratil rychlost a obránci jej obrali o kotouč.

43:32

Daniel Kowalczyk z levé strany nastřelil tyč Němečkovy brány.

43:14

Petr Krejčí byl za bránou odstaven od kotouče, nicméně hosté poslali kotouč je na icing.

40:57

Zakázané uvolnění Komety.

40:01

Druhá část utkání je minulostí. Slávisté se v jejím průběhu prosadili hned třikrát, za Brňany se trefil pouze Radek Kučeřík. Stav utkání je tak nerozhodný 3:3. Uvidíme, jaké rozuzlení nám přinese třetí třetina, která startuje přibližně v 13:58.

40:00

39:48

Studeného přízemní střela z první od modré čáry minula slávistickou bránu.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

37:32

Bekhendová střela slávistického útočníka z úhlu skončila nad bránou Komety.

37:09

Kowalczykovo nahození skončilo v lapačce hostujícího brankáře Němečka.

35:32

Hosté odpovídají bleskovým gólem taktéž v početním výhodě. Hradil vyhrál buly na ROBINA VŠETEČKU, který přesnou střelou švihem pod horní tyč překonal Matěje Rachůnka. Asistence: Damien Hradil.

35:27

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Kadlic – 2 min., podrážení).

34:58

Domácí hokejisté se gólem v přesilovce vracejí do vedení. Marek Minárik našel pěknou přihrávkou skrz celé obranné pásmo kapitána RADKA KUČEŘÍKA, který se trefil přesnou střelou z první. Asistence: Marek Minárik, Stanislav Svozil.

33:44

Kadlicova dorážka minula slávistickou klec.

33:07

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Čapka – 2 min., hákování).

32:36

32:01

Hostující hráči vyhazují až za Rachůnkovu bránu.

31:41

Další Kowalczyka střela mířila mimo.

31:03

Kadlic tečoval střelu Kowalczyka od modré, puk prosvištěl kolem tyče Němečkovy brány.

30:36

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Havrda – 2 min., sekání).

29:37

Popelkova nesedla střela z mezikruží a puk tak minul tři tyče.

28:53

A máme vyrovnáno. JAKUB ALTRICHTER se zjevil sám před Rachůnka, kterého překonal zakončením mezi betony. Asistence: Dávid Kižlin, Jan Bureš.

27:51

Hosté se dostávají na dostřel jediné branky! Turek poslal ROBINA VŠETEČKA do úniku a nejproduktivnější slávista se trefil přesně k tyči. Asistence: Štěpán Turek, Ondřej Holý.

26:41

25:52

Hostující hokejisté se dlouho drželi v útočném pásmu, nicméně k žádné větší šanci se nedostali.

23:08

Michal Kunc dorážel Sedláčkovu střelu, puk skončil těsně vedle levé tyče brány.

22:30

Střela Malého byla zvednuta do ochranné sítě.

21:50

Rachůnek vyrazil vyrážečkou střelu ze středního pásma.

20:35

20:01

První třetina dnešního utkání mezi juniory brněnské Komety a pražské Slavie končí. Hosté hráli v úvodu aktivněji, jenže byla Kometa, kdo se ujal vedení. Žan Primožič dorazil Bartesovu vyraženou střelu do prázdné brány. Náskok domácích zdvojnásobil v 17. minutě Petr Krejčí, který se prosadil pěknou střelou o tyč. Další třetina začne přibližně v 13:11.

20:00

18:57

Domácí dvakrát po sobě vyhazují kotouč směrem k bráně soupeře.

18:25

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Sedláček – 2 min., sekání).

16:53

Domácí pěknou akcí PETRA KREJČÍHO navyšují vedení. Brněnský útočník se dostal ke kotouči v útočném pásmu, vybruslil s ním na pravý kruh a pěknou střelou o vzdálenější tyč překonal brankáře Slavie. Bez asistence.

13:25

Snášel dostával přihrávku před odkrytou klec, jenže puk minul jeho nastavenou hůl.

12:53

11:56

Slávisté se opět osvobozují.

11:20

Minárik čekal se zakončením příliš dlouho, takže se puku ujali hosté a vyhodili jej až k Rachůnkovi.

10:53

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (D. Němeček – 2 min., hákování).

10:34

Sedláčkovo nahození k bráně nedoletělo, když puk odrazil jeden z obránců.

09:42

Brňané se dostávají do vedení. ŽAN PRIMOŽIČ stál na správném místě, když se mu podařilo dorazit vyraženou střelu Bartese za bezmocného Němečka. Asistence: Sebastian Bartes, Adam Popelka.

07:04

Mlčákův dobrý obranný zákrok, když překazil střelu při přečíslení dva na jednoho.

06:00

Matěj Rachůnek opět připraven. Tentokrát zastavil přízemní střelecký pokus z mezikruží.

05:03

Mlčák zastavil přihrávku vzduchem a nastartoval Minárika, ten se ke střele dostat nedokázal.

04:13

Zakázané uvolnění brněnského týmu.

02:50

Slávisté jsou prozatím aktivnějším týmem. Kometa se zatím ještě nedostala k pořádnému zakončení.

01:10

Matěj Hasil se dostal až před Rachůnka, který však jeho střelu zastavil betonem.

00:01

HC Kometa Brno: Rachůnek (Micka) – Holemý, Kučeřík (C), Mlčák, Sedláček, Studený, Svozil, Kowalczyk – Popelka, Snášel, Minárik, Meluzín, Krejčí, Malý, Kadlic, Primožič, Kunc, Bartes

HC Slavia Praha: Němeček J. (Málek) – Fiala, Němeček D., Bureš, Mareček, Srdínko, Čapka, Holý – Kižlin, Všetečka (C), Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Turek, Labuzík, Janča, Altrichter, Petrák

Rozhodčí: Král – Král', Vašíček.
Poslední vzájemné zápasy:

15. 03. 2018 Slavia Praha - Kometa Brno 4:2
24. 02. 2018 Kometa Brno – Slavia Praha 4:7
01. 12. 2017 Slavia Praha - Kometa Brno 4:6
HC Slavia Praha

Sešívaní jsou na tom o něco lépe, než jejich dnešní soupeř. Na kontě mají o čtyři body více a drží sedmou pozici v tabulce. Mají ale také o jeden odehraný zápas víc. Největší přísun bodů zajistil v deseti zápasech útočník Robin Všetečka, který brankovou síť rozvlnil sedmkrát a na další dvě gólové trefy nahrál.
HC Kometa Brno

Domácí hokejisté zatím neprožívají povedenou nadstavbovou část o postavení ve vyřazovací části. Po devíti odehraných zápasech se s třinácti získanými body nacházejí na předposlední, tedy jedenácté pozici tabulky. Ve středu si však Brňané připsali cenný skalp, když porazili vedoucí pražskou Spartu v prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem Komety je slovenský útočník Marek Minárik, který se v devíti zápasech trefil šestkrát a navíc přidal čtyři asistence.
Zdravím vás u dnešního kola DHL Extraligy juniorů. Společně se zaměříme na utkání mezi týmy HC Kometa Brno a HC Slavia Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

5:4

Branky a nahrávky: 10. Primožič (Bartes, Popelka), 17. Krejčí, 35. Kučeřík (Minárik, Svozil), 57. Krejčí (Meluzín, Kunc), rozh. náj. Mlčák – 28. Všetečka (Turek, Holý), 29. Altrichter (Kižlin, Bureš), 36. Všetečka (Hradil), 60. Havrda (Všetečka)