Benešov – Dukla Praha 0:5 (kon.) | Bohemians 1905 – Žižkov 2:0 (kon.) | Plzeň – Sokolov 7:2 (kon.)
ŠKF Sereď – Karviná 0:1 (kon.) | Zlín – Z. Moravce - Vráble 2:0 (kon.) | Trenčín – Olomouc 0:3 (kon.)
Ml. Boleslav – Dobrovice 10:1 (kon.) | Teplice – Oberlausitz 5:1 (kon.) | Vítkovice – Zlín B 1:0 (kon.)
Žilina – Opava 0:1 (kon.) | Trenčín – Olomouc 5:2 (kon.) | Ml. Boleslav – Olympia Radotín 1:0 (kon.)
Cottbus – Sparta 0:2 (kon.) | Slovácko – Žetisu 3:1 (kon.)
konec
Energie Cottbus
0:2 (0:1)
AC Sparta Praha
Sobota 12.01.2019, 14:00 • Stadion der Freundschaft • Přípravný zápas
Předzápasové kurzy: 4.96 4.49 1.54
   
  Je konec! Sparta Praha nakonec zvládla druhé přátelské utkání, v dnešním souboji dokázala porazit německou Energii Cottbus poměrem 2:0. Pražané nevstoupili do druhého poločasu vůbec dobře, soupeř si totiž vytvořil několik slibných šancí, avšak pokaždé se musel činit brankář Heča. Sparta udeřila ze své první příležitosti ve druhém poločase, druhou a zároveň poslední branku obstaral Chipciu. Sparta dnes vyzkoušela řadu hráčů, postupně se na hrací plochu dostala téměř celá lavička náhradníků. (15:51:56)
   
  90
  Konec zápasu.
   
  90
  Mohlo být sníženo! Z pravé strany si to před brankáře namířil domácí Scheidhauer, jehož ránu po zemi dokázal Heča zneškodnit.
   
  89
  Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Uvidíme, zda se bude něco nastavovat.
   
  88
  Sparta zahrávala rohový kop z levé strany, na který si i tentokráte seběhl Červak. Ani tentokráte se nejednalo o nic přesného, Rauhut nezasahoval.
   
  87
  Sáček obstaral standardní situaci z pravé strany, po které zakončoval střídající Červak. Jeho hlavičku ještě srazil jeden z protihráčů.
   
  85
  Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Nhamoinesu Costa, přichází Vadym Červak.
   
  85
  Žlutou kartu dostává Andrej Starcev (Energie Cottbus).
   
  83
  Celkem zdlouhavá akce Sparty nepřinesla nic nebezpečného, naopak Baude dokázal otřít balón o napadajícího Sáčka.
   
  82
  Radaković si nyní pohlídal Broschinskiho, který se vůbec nedostal k prudké přihrávce. Naopak si další práci s kulatým nesmyslem připsal Heča.
   
  81
  Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut, Sparta stále vede o dvě branky. Cottbus bude rozehrávat od své branky.
   
  80
  Poslední minuty nenabízejí nic moc závratného. Pražané zaútočili po pravém křídle, kde měl daleko k přihrávce kapitán Vácha.
   
  79
  Stein vyprodukoval kolmici na již zmiňovaného Schlütera, který měl k míči o něco daleko. Sparta bude vhazovat od pravé postranní lajny.
   
  78
  Domácí Schlüter si hodil míč celkem daleko od nohy, i přesto ho ještě dokázal odehrát. Jako poslední se ho dotkl hostující Wiesner.
   
  77
  Na levé křídlo si sbíhal Hložek, kterému se nepodařilo kloudně přihrát pod sebe. To nemusí vadit, Sparta je i nadále na útočné polovině.
   
  76
  Chipciuovi se podařilo udržet míč proti přesile protihráčů, načež ho přihrával zpět na obrannou polovinu, kde s ním momentálně pracuje Costa.
   
  75
  Přenesení hry mělo na levém křídle najít domácího Scheidhauera, který si ale s padajícím míčem vůbec neporadil. Sparta si tak může oddychnout.
   
  74
  Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Sharani Zuberu.
   
  73
  Ćivić se snažil projít kolem autové čáry, kde ho ale čistým způsobem zastavil bránící Grundmann. Spartak tak bude vhazovat.

  David Suchý

  Branky: 34. Tetteh, 50. Chipciu

  Karty:   85. Starcev (COT)


  Energie Cottbus: Spahić – Schlüter, Stein (C), Matuwila, Bender – Holthaus, Zickert, Schneider, Geisler – Rangelov, Mamba
  Náhradníci: Rauhut – Starcev, Knechtel, Grundmann, Bauder, Graudenz, Vocaj, Scheidhauer, Beyazit, Broschinski, Raak

  AC Sparta Praha: Nita (46. Heča) – Zahustel (61. Wiesner), Radakovič, Costa (85. Červak), Hanousek (61. Čivič) – Karlsson (46. Sáček), Frýdek, Stanciu (74. Zuberu), Kanga (61. Vácha), Plavšić (46. Chipciu) – Tetteh (46. Hložek).
  Náhradníci: Heča – Wiesner, Vácha, Chipciu, Červak, Sáček, Zuberu, Hložek, Ćivić