Švédsko – Švýcarsko 1:2 (kon.) | Korea – Japonsko 1:4 (kon.)
konec
Korea
1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Japonsko
Středa 14.02.2018, 08:40Olympijské hry - ženy • Skupina B
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den! (10:46:10)
   
  Střely na branku: 13 – 44
   
  Je dobojováno! Japonky zvládly závěrečné utkání ve skupině olympijského turnaje žen a poráží domácí Koreu 4:1! Japonky vlétly do utkání jako velká voda. Po dvou minutách otevřela skóre Hanae Kuboová a o tři minuty později navýšila japonské vedení Šoko Onoová! Ve druhé části hry se Korea dočkala historického momentu! Randi Griffinová totiž v polovině utkání snížila šťastnou trefou! Korea poté dlouho pomýšlela na vyrovnání, jenže osm minut před koncem využila přesilovku Šiori Kojkeová a o vítězi bylo jasno! Korea ještě zkusila zdramatizovat utkání hrou bez brankáře, ale Ruj Ukitaová gólem do prázdné branky napsala gólovou tečku za dnešním soubojem.
   
  Konec zápasu.
   
  59:15
  Jiy-Eon Choi ještě táhla jeden útok domácího výběru. Sama se tlačila před japonskou brankářku, jenže na prudké nahození z pravé strany nedosáhla.
  58:33 Ruj UKITAOVÁ - 1:4
   
  58:33
  Japonsko právě vstřelilo branku!
  Je rozhodnuto! Japonsko totiž přidává gól do prázdné branky! Korejky pokazily rozehrávku ve středním pásmu, kotouče se zmocnila RUJ UKITAOVÁ a dovezla puk do prázdné branky!
   
  58:10
  Japonky vybojovaly ve vlastní třetině kotouč a Ruj Ukitaová ihned střílela do odkryté branky. Její pokus odkrytou klec minul.
   
  57:48
  So-Jung Shin zůstává na střídačce a Korea zkouší zdramatizovat utkání v šesti bruslařkách na ledě!
   
  57:48
  Korejská trenérka si vyžádala oddechový čas! Domácí hráčky se ještě pokusí o malý sportovní zázrak!
   
  57:31
  Další obrovská šance Japonska! Suzuka Takaová se po rychlém přečíslení dostala sama před brankářku, jenže těsně přestřelila branku!
   
  57:10
  Se-Lin Kim se v obranném pásmu dostala k odraženému kotouči, jenže při rozehrávce poněkud zaváhala a přihrávkou o mantinel odevzdala puk soupeřkám.
   
  56:25
  Japonsko hraje v plném počtu.
   
  56:06
  Hae-In Ko dostala přihrávku na modrou čáru, jenže místo zakončení zvolila zbytečnou přihrávku na levou stranu a připravila se o kotouč.
   
  55:20
  Japonsko se nyní dostalo k odraženému kotouči a bez váhání jej vyhodilo přes všechny čáry. Kora musí rozvinout přesilovkovou akci od své branky.
   
  55:06
  Korea se chtěla usadit v útočném pásmu, jenže Jong-Ah Park si nepohlídala průjezd přes modrou čáru a projela do ofsajdu. Vhazuje se ve středním pásmu.
   
  54:25
  Přesilovku si zahraje také Korea! Dvě minuty za podražení dostává Tomomi Iwaharaová.
   
  54:06
  Mika Horiová protlačila puk do útočného pásma, jenže Šiori Kojkeová se nechala vytlačit do rohu třetiny, kde o kotouč po velkém boji přišla.

  Tomáš Kubečka

  Branky a nahrávky: 30. Griffinová (Park Yoon-Jung) – 2. Kuboová (H. Tokoová, Ukitaová), 4. Onoová (Kojkeová, Jonejamaová), 52. Kojkeová (Hosojamadaová, Jonejamaová), 59. Ukitaová


  Korea: So-Jung Shin (Do-Hee Han) – Chae-Lin Park, Su-Yeon Eom, Se-Lin Kim, Park Yoon-Jung (A), Ye-Eun Park – Parková, Jong-Ah Park (C), Jin-Gyu Lee – Yu-Jung Choi, Un Hyang Kim, Soo-Jin Han – Jiy-Eon Choi, Hee-Won Kim, Griffinová – Chung Gum Hwang, Hyang Mi Kim, Su-Sie Jo (A) – Su Hyon Jong, Danelle Im, Hae-In Ko.
  Japonsko: Akane Konišiová (Kondová) – A. Tokoová, Suzukiová (A), Hosojamadaová (A), Kojkeová, Takeučiová, Horiová, Aoj Šigaová – M. Fudžimotová, Jonejamaová, Osawaová (C) – Ukitaová, H. Tokoová, Kuboová – Onoová, Takaová, Šišiučiová – Terašimaová, Adačiová, Iwaharaová – Nakamurová.