Švédsko – Německo 9:2 (kon.) | Česko – Finsko 3:0 (kon.)
konec
Česko
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Finsko
Čtvrtek 15.02.2018, 20:00 • ČPP Aréna Hradec Králové • Turnaj pěti (U19)
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Ode mne je to pro dnešek z ČPP Arény v Hradci Králové vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Nezapomeňte však, že již zítra Turnaj pěti zemí pokračuje duely Švédska se Švýcarskem a Německa s Finskem. Osobně se budu těšit někdy příště, na počtenou. (22:07:41)
   
  Střely ve třetí třetině (celkem):

  Česko – 11 (33)
  Finsko – 8 (24)
   
  Nejlepší hráči zápasu:

  Česko – Jakub Škarek
  Finsko – Filip Lindberg
   
  Utkání mezi Českem a Finskem patří dějinám! Češi za svou výhrou vykročili v druhé třetině trefou Petra Ereta, svůj náskok navýšili v 52. minutě po zásahu Ondřeje Chrtka a definitivní razítko na výhru země ze srdce Evropy přidal 29 sekund před koncem Ondřej Machala, jenž zacílil svůj pokus do prázdné klece soupeře. Nemalý podíl na vítězství měl také Jakub Škarekkterý předvedl několik fantastických zákroků proti střelám Suomi. Češi jsou tak po dvou zápasech na Turnaji pěti zemí stoprocentní, uvidíme, jak se jim povede v tomto klání dál. V sobotu změří síly se Švédy.
   
  Konec zápasu.
   
  59:57
  Finové ještě nahodili černou pryž za svatyň Škarka, ale na nic většího jim už však nezbývá čas.
  59:31 MACHALA - 3:0
   
  59:31
  Česko právě vstřelilo branku!
  Je rozhodnuto! ONDŘEJ MACHALA se dostal kousek před útočnou modrou k puku a od levého mantinelu ho poslal do prázdné klece! Bez asistence.
   
  59:09
  Teď už je Lindberg na střídačce, Finové to zkoušejí v šesti, vhazovat se bude po levé ruce Škarka, který stále drží čisté konto.
   
  58:49
  Češi vyhráli buly ve středním pásmu a stáhli se ke své bráně, Fini na chvíli získali puk, Lindberg spěchal na střídačku, jenže vzápětí o něj přišli, takže gólman zase spěchal zpět.
   
  58:25
  Trenér Finska Anssi Laine si následně bere oddechový čas a udílí svým svěřencům poslední pokyny k tomuto duelu.
   
  58:25
  Kotouč byl zašlápnut v rohu hrací plochy, sudí se rozhodli přerušit hru, když na kotouči stáli hned čtyři hráči.
   
  57:59
  Hraje se už delší dobu bez přerušení, hra se rychle přelévá ze strany na stranu, za chvíli tu bude vyvrcholení tohoto dramatického duelu.
   
  57:30
  Češi teď bojují o čas, kombinují v pásmu soupeře, Toman dostal pas z pravého mantinelu do mezikruží a svým pokusem orazítkoval tyč!
   
  56:49
  Kotouč teď nebezpečně proskákal brankovištěm, Päkkilä se k dorážce nedostal, takže Škarkově svatyni větší nebezpečí nehrozilo.
   
  56:09
  Gaspar odtlačil Engberga až za vlastní bránu, kde ho následně připravil o touš a Češi tak mohou kupředu.
   
  55:43
  Hra se opět rychle přelila na druhou stranu a Machala přihrál zpoza brány Galvasovi, jenž však ranou z mezikruží trefil jen hrudník strážce svatyně Suomi!
   
  55:13
  Finové se osvobodili a Isiguzo pálil od modré čáry, Hrabík však jeho pokus dokázal zablokovat.
   
  54:49
  Finové rozjíždějí akci zpoza vlastní klece, chybovali v rozehrávce, díky čemuž je teď Češi svírají v jejich pásmu.

  Petr Šatalík

  Branky a nahrávky: 34. Eret (Nečas, Kaut), 52. Chrtek (Machala), 60. Machala


  Česko: Škarek (Kolář) – Kvasnička, Galvas, Kunst, Mikyska, Gaspar, Zelingr – Kaut "C", Nečas "A", Hrabík – Pour, Chrtek, Machala "A" – Toman, Flynn, Navrátil – Jirásek, Rousek, Eret – Václavek. Trenéři: Václav Varaďa, Rostislav Vlach.
  Finsko: Lindberg (Lebedeff) – Riekkinen, Isiguzo, Kaskinen, Laitinen, Palojarvi, Latvala, Haarti – Talvitie "C", Virtanen "A", Ylönen – Engberg, Seppälä, Klemetti – Päkkilä, Koskenkorva, Luusuaniemi – Maansaari, Aalto, Jokinen – Kulmala. Trenér: Anssi Laine.

  Rozhodčí: Pavlovič, Pražák – Špůr, Klouček

  Diváci: 444