Finsko – Rusko 5:3 (kon.) | Česko – Švédsko 5:1 (kon.)
konec
Česko
5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Švédsko
Pátek 09.11.2018, 18:30 • Zimní stadion Václava Nedomanského, Hodonín • Turnaj čtyř (U20)
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  S pohledem na české reprezentanty do dvaceti let, kteří si po výhře 5:1 nad Švédy užívají děkovačku před domácím publikem, se s vámi dnes loučím. Příjemný večer a u dalších hokejových on-line přenosů na počtenou! (20:45:28)
   
  Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

  Česko – 9 (29)
  Švédsko – 9 (23)
   
  A v tuto chvíli už je duel skutečně u konce! Češi předvedli v zápase svižný hokej a dokázali se prosadit v téměř všech herních situacích, výsledkem je pět vstřelených branek. Švédským střelcům celý zápas pořádně brnkal svými zákroky na nervy Lukáš Dostál, jenž kapituloval až v poslední minutě zápasu a byl také vyhlášen nejlepším hráčem z českého týmu. Na opačné straně se této pocty dostalo dnes střelecky aktivnímu útočníkovi Pontusovi Holmbergovi.
   
  Konec zápasu.
   
  59:56
  Do konce třetiny, a můžeme říci i zápasu, zbývají ještě čtyři vteřiny, vhazuje se před Lukášem Dostálem.
  59:15 FAGEMO - 5:1
   
  59:15
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  K čistému kontu českého brankáře chybělo 45 vteřin, právě v tento okamžik ale Švédové využívají přesilovku a dávají alespoň čestný gól. SAMUEL FAGEMO se trefil z pravého kruhu dobře mířenou střelou k bližší tyči – 5:1. Zajímavostí je, že druhou nahrávku u této branky zaznamenal švédský gólman. Asistence: Tom Hedberg, Samuel Ersson.
   
  58:51
  Výborným obranným skokem vypíchl nahrávku Vojtěch Střondala a puk opět opustil české obranné pásmo.
   
  58:27
  Podruhé za sebou získali Češi ve svém obranném pásmu puk a poslali ho až na druhý konec hřiště.
   
  57:58
  Na trestnou lavici odchází za podrážení Matyáš Zelingr a Švédové si v závěru třetiny zahrají přesilovku.
   
  57:44
  Do konce třetí části zbývá ještě něco přes dvě minuty, národní tým se ale stále snaží hrát aktivně a nespoléhat jen na obranu. Ersson teď musel čelit hned dvěma střelám ze střední vzdálenosti.
   
  56:59
  Ondřej Machala cpal svou hůl na hranu brankoviště, tísněn obráncem ale spoluhráčovu nahrávku za čáru neusměrnil.
   
  56:14
  Hokejisté Tre Kronor se nedostali dál než k bočnímu mantinelu útočného pásma. Pak jim totiž puk sebrali Češi a poslali ho na druhý konec kluziště.
   
  55:21
  Riskantní nahrávka sice prošla až na Martina Huga Haše, ten ale na útočné modré neměl rychlost, a tak jen protečoval do pásma a odešel střídat.
   
  54:39
  Po tvrdém hitu skončil na ledové ploše jeden z českých hokejistů, vylučovat se ale tentokrát nebude.
   
  54:20
  Obě mužstva v klidu vystřídala, Švédové ale posléze nezvládli ideálně rozehrávku. Namazali na hůl Ondřeji Machalovi, který ihned vypálil a Ersson musel jeho střelu vytáhnout do ochranné sítě.
   
  53:13
  Olle Lycksell přiklepával z levé strany puk k bližší tyči, tam ale narazil jenom na Lukáš Dostála, jenž i na dále brnká na nervy soupeřovým střelcům.
   
  52:15
  Ve slušné švédské akci vracel puk na osu hřiště Nils Höglander, nepovedlo se mu ale najít hůl ani jednoho ze spoluhráčů.
  51:36 DVOŘÁK - 5:0

  Klára Petrásková

  Branky a nahrávky: 12. Rousek (Galvas, Machala), 28. Zelingr (Plášek), 40. Teplý (Pour, Rousek), 44. Navrátil (Dvořák), 52. Dvořák (Mikyska, Navrátil) – 60. Fagemo (Hedberg, Ersson)


  Česko: Dostál (Škarek) – Zelingr, Galvas (C), Haš, Kvasnička, Gaspar, Mikyska, Müller – Jeník, Hladonik (A), Plášek – Rousek, Flynn, Machala (A) – Pour, Střondala, Teplý – Navrátil, Süss, Dvořák – Toman
  Švédsko: Ersson (Eriksson Ek) – Johansson, Ginning, Westerlund, Hedberg, F. Johansson, Lundkvist, Berglund – Bemström, Olofsson, Elvenes – Sveningsson, Holmberg, Höglander – Södergran, Lycksell, Hallander – Sylvegärd, Bäck, Wernblom – Fagemo

  Rozhodčí: Pražák, Pešina – Jindra, Zíka